4. nove medalje za Taekwondo klub „Kapelščak“

U sportskoj dvorani "Trešnjevka" u Zagrebu 25. svibnja (subota) 2013.g., TK Metalac uspješno je odradio svoj drugi međunarodni turnir ITF CROATIA OPEN ZAGREB 2013., na kojem je nastupalo 346 natjecatelja, 26 klubova iz 6 država, u 3 discipline: forme, individualni sparing i team taekwon-do sparing.

Samo natjecanje je bilo izuzetno kvalitetno, jer su klubovi došli sa svojim najboljim sportašima, a natjecao se i prilično velik broj sportaša, osvajača odličja sa nedavno završenog Europskog prvenstva (Bled). Kao posebni gosti, na turniru su nastupili i reprezentativci Velike Britanije (selekcija UKTA), koji su uz individualne nastupe odradili i meč u team taekwon-dou protiv naše seniorske reprezentacije.

Taekwondo klub „KAPELŠČAK“ nastupio je sa pet natjecatelja koji su osvojili sljedeće medalje:
  • Sparing – Juniorke - Marlena Fišter i Lucija Gorše su u svojim težinskim skupinama osvojile brončane medalje;
  • Sparing – Seniorke – Petra Šagud je u svojoj težinskoj skupini osvojila brončanu medalju;
  • Sparing – Seniori – Filip Dogan je u svojoj težinskoj skupini osvojio brončanu medalju;
  • Sparing - Stariji kadeti - Karlo Kraševac unatoč velikoj borbenosti i pokazanom iznimnom tehničko-taktičkom znanju nije uspio osvojiti medalju, te je u konkurenciji od 39 takmičara u kategoriji zauzeo 28. mjesto.

Natjecatelje su vodili treneri kluba: Milan Jožinec, Siniša Punek, Danijel Dolenec i predsjednik kluba Željko Javoršćak. Zadovoljstvo prije svega, je činjenica da je turnir dobro prošao u svim segmentima. Članovima ekipe velike čestitke od predsjedništva kluba na postignutim rezultatima u ovoj jakoj međunarodnoj konkurenciji.