Audi FIS Svjetski kup "VIP Trofej Snježna kraljica", 04./06.01.2013.

Zaljubljenici u zimske sportove i ove godine mogli su posjetiti slalomske utrke Audi FIS Svjetskog kupa, Vip Snow Queen Trophy 2013. Muška utrka održala se 06. siječnja, dok su skijašice nastupale u svojoj noćnoj slalomskoj utrci dva dana ranije, 04. siječnja.

Općina Stubičke Toplice osigurala je parkiralište za dolazak posjetitelja automobilima i transfer autobusima na Sljeme. Dolazak vlastitim vozilima na Sljeme nije bio moguć. Na dan utrka organizirana je prodaja ulaznica u Turističko informativnom centru u Stubičkim Toplicama.

Snježna kraljica i ove je godine svrstana među najposjećenije utrke Svjetskog kupa. Kao i prethodnih godina povećan je interes za mušku slalomsku utrku, s obzirom na nastup najboljeg hrvatskog skijaša Ivice Kostelića, koji je na ovogodišnjoj utrci osvojio osmo mjesto na Sljemenu.

Marcel Hirscher drugu je godinu za redom pobjednik Audi FIS Ski World Cup “Vip Snow Queen Trophy” muškog slaloma, a uz njega drugo i treće mjesto osvojili su Andre Myhrer i Mario Matt.

U ženskom slalomu pobjedu je uvjerljivo odnijela Mikaela Shiffrin. Drugo mjesto osvojila je Frida Hansdotter, a treće Erin Mielzynski.