FIS Rollerski svjetski kup, 10. - 12.07.2015.g.

Općina Stubičke Toplice u suradnji s Turističkom zajednicom i Ski klubom Oroslavje bila je domaćin utrke FIS Svjetskog kupa u ski rolanju, 10. - 12.07.2015.g.

Službeni program započeo je u petak, 10.07. utrkom masstart kod West Gate shopping centra u Zaprešiću. U večernjim satima na Oro trgu, Oroslavje održano je svečano otvorenje Svjetskog kupa uz proglašenje pobjednika utrke masstart.

Drugog dana FIS Rollerski svjetskog kupa održana je utrka sprint u centru Oroslavja. Hrvatska predstavnica Nina Broznić osvojila je šesto mjesto u kategoriji seniorki, dok je u kategoriji juniorki Yvonne Mrzljak bila četvrta, a Ana Frinčić peta. U kategoriji juniora Krešimir Crnković utrku je završio šesti.

Svjetski kup završio je u Općini Stubičke Toplice, u Parku prirode Medvednica. Start utrke brdo bio je u Parku vozača - Pila, a cilj kod ulaza u Fakultetsko dobro - centra za travnjaštvo, s dužinom staze 7 km. U kategoriji seniorki pobijedila je Linn Soemskar iz Švedske, drugo mjesto osvojila je njena sunarodnjakinja Marika Sundin, a treće Tatjana Jambaeva iz Rusije. Hrvatska predstavnica Vedrana Malec utrku je završila osma. U kategoriji seniora nije bilo hrvatskih predstavnika, a pobjedu je odnio Šveđanin Oscar Persson ispred Rusa Ivana Soldova i svog sunarodnjaka Robina Noruma. U kategoriji juniorki pobijedila je Tatiana Chvanova iz Rusije ispred sunarodnjakinja Olge Letucheve i Elizavete Burtseve, dok je u kategoriji juniora pobjedu odnio Markus Fredriksson iz Švedske ispred Alberta Dalla Vie iz Italije i Alfreda Buskqvista iz Švedske.